< Grįžti į pagrindinį puslapį

Specialistų, dirbančių su vaikais mokymosi spragos Italijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje

Italijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje atliktas vertinimas rodo, kad specialistams reikia daugiau priemonių darbe su vaikais ir šeimomis, patiriančiomis nepalankių vaikystės patirčių (NVP).

Ⓒ David Straight

Nuo 2020 m. gruodžio iki 2021 m. vasario „PEARLS vaikams“ projekto partneriai rinko duomenis ir analizavo poreikius, žinių spragas ir pastebėjimus, surinktus iš vaikų apsaugą vykdančių institucijų, įstaigų ir organizacijų Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje.

Tyrime iš visų trijų šalių dalyvavo 108 medicinos, švietimo, policijos ir socialinių tarnybų specialistai, dirbantys su vaikais, kuriems gresia patirti netinkamą elgesį ar prievartą.

Pokalbių ir duomenų analizė atskleidė, kad visų sričių vaiko teisių apsaugos specialistai jaučia poreikį pagilinti savo žinias apie vaikų ir šeimų, patiriančių NVP (nepalankias vaikystės patirtis), psichologinį funkcionavimą, susipažinti su bendromis gairėmis ir įvaldyti konkrečias priemones, skirtas stebėti, suprasti ir tinkamai reaguoti į tokius atvejus. Be to, daugelis specialistų pabrėžė, kad norėtų įveikti baimę ir padėti vaikui, kai jis ryžtasi papasakoti apie nepalankias patirtis, taip pat pakeisti savo požiūrį iš kaltinančio į palaikantį, aktyviai atlikti savo funkcijas ir sustiprinti savo motyvaciją imtis NVP atvejų.

Reaguodamas į šią informaciją, 2021 m. projektas „PEARLS vaikams“ apmokys 315 specialistų Italijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje psichologinio atsparumo stiprinimo paradigmos klausimais, kad jie galėtų atlikti vaikų atsparumo mokytojo vaidmenį. Mokymų dalyviai įgis reikiamų žinių ir priemonių, kad atpažintų netinkamo elgesio su vaikais požymius, nustatytų tėvų rizikos veiksnius ar žalingą tėvų ir vaikų bendravimą, sustiprintų teigiamą vaikų potencialą, apsauginius vidinius veiksnius ir savipagalbos mechanizmus.

Visą straipsnį rasite šios svetainės medžiagos skyriuje arba spustelėję nuorodą: Medžiagos puslapis


Kitos naujienos

„PEARLS vaikams“: svarbu matyti ne tik patirtus sunkumus, bet ir galimybes atsitiesti

Įvairių rūšių smurtas – vienos sunkiausių ir dažniausiai pasitaikančių nepalankių vaikystės patirčių, kurios turi sudėtingų... Lietuva Skaityti daugiau

Atsparumo mokytojas: sunkumų patyrusių asmenų psichosocialinės priežiūros modelis

Šiame straipsnyje, kurį parašė Francesca Giordano, Alessandra Cipolla ir Michael Ungar, išleistame „Frontiers in Psychiatry“... Italija Lenkija Lietuva Skaityti daugiau


© 2021 Cesvi - Design with by Asintoto

Privacy Policy